Versenyeredmények 2011 / 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gárdonyi Géza 3 fordulós kerületi irodalmi vetélkedőn

II. helyezést ért el iskolánk 4. évfolyamos csapata

 

Baján Polla (4.a)

Kegyes-Brassai Eszter (4.m)

Hegymegi Anita (4.a)

Sike Anna (4.m)

Talabér Dóra (4.a)  

                                                                                         Felkészítő: Braun-Papp Kata

 

Kerületi meseíró pályázaton

Tóth Inez Ivett (4.a)                       IV. helyezés              Felkészítő: Braun-Papp Kata

 

 

Wass Albert Országos vers és prózamondó versenyen ( Törökszentmiklós)

 

Kovács Balázs Olivér (3.m)             I. helyezés                 Felkészítő: Szabó-Bíró Zsuzsanna

Stefanovics Boglárka (4.a)             III. helyezés               Felkészítő: Braun-Papp Kata

Erdei Nikolett (5.a)                         II. helyezés                Felkészítő: Molnár Gabriella

 

Kerületi vers- és prózamondó verseny

Greksza Dominik (4.a)                  II. helyezés                  Felkészítő: Braun-Papp Kata

Kovács Balázs Olivér (3.m)           II. helyezés                  Felkészítő: Szabó-Bíró Zsuzsanna

 

 

 

 

Kerületi I. helyezést ért el  gimnáziumi csapatunk a drogprevenciós versenyen.

A csapat tagjai: Bellai Regina, Basaran Levente, Pálos Veronika, Gyöngy Viktória, Kocsis Enikő, Szabó Beáta,
                         Ördög Paula, Nagy Andrea, Virág Brigitta, Peller Nikolett, Bíró Krisztián, Mátrai Zsuzsi.

Felkészítő: Dr. Lipovszky Györgyné

 


 


 

 

Kerületi komplex 4. évfolyamosok versenyén I. helyezést ért el iskolánk csapata.

                                        Nagy Petra 4. m

                                        Sike Anna 4.m

                                        Csörgő Milán 4.a

                                        Schmieder Nándor 4.a

Felkészítő pedagógus: Braun - Papp Kata

 

Az országos zsoltár és népdaléneklési verseny eredményei:

Arany fokozat kórusban: Stanzl Bianka 5.m

                                         Mátyás Dominika 5.m
                                         Kalmár Zsuzsa 5.m

                            egyéni: Szakács Ildikó Lilla 3.m

      Ezüst fokozat egyéni: Lusták Maja 5.m

                                         Márkus Evelin 6.m

                                         Vallejos Hanga 4.m

      Bronz fokozat egyéni: Ostovics borbála 2.a

Felkészítők:Géczyné Miklóssy Katalin

                   Zakarné Szarka Zsuzsa

 

 

 
Nagy Bálint 7.a
Felkészítő: Fülöpné Szabó Annamária
 

 
Felkészítő: Braun - Papp Kata
 
 
Országos bibliaismereti verseny IV. helyezést ért el:
 
                       Németh Kata 12.a
 
                       Revjakin András 12.a
 
                       Ambrus Máté 12.a
Felkészítők:
Csoportné Fekésházy Márta
Békésy Gizella
 
 
Herman Ottó Biológia Verseny:
 
                      VII. helyezés:Mezei Dóra 7.a
 
                      IX. helyezés: Mikolai Brigitta 7.a
 
Felkészítő: Sáfrán Józsefné
 
 
Kaán Károly Természet-és Környezetismereti Verseny
 
                       5.évf.
 
                       XII. helyezés: Hajdú Ninetta
 
                       6. évf.
 
                       XIII. helyezés: Boross Eszter
 
Felkészítő: Sáfrán Józsefné
 

Kerületi rajzversenyen I. helyezést ért el
                                            Soltész Zsófia 6.m osztályos tanuló

Felkészítő: Bácsik Erika

Kerületi angol versenyen az 5. évfolyamon V.  helyezést ért el
                                            Simon Hunor Etele 5.a osztályos tanuló

Felkészítő : Szőke Tiborné

 

 

A Magyar Kultúra Napja tiszteletére
a Palóc Társaság 16. alkalommal meghirdetett pályázatán
Nagy Bálint
7. a osztályos tanulónk
III. helyezést ért el.

 


 

 

2011. november 14-én iskolánk csapata az újpesti Helytörténeti versenyen
III. helyezést ért el.

 

 

 

A csapat tagjai: Szabó Dorina 8.a, Kurucz Eszter, Nagy Bálint, Mezei Dóra, Mikolai Brigitta 7.a

 


 
Felkészítő: Molnár Gabriella
A Karácsony Sándor országos zsoltáréneklő verseny helyezettjei:
- II. Talabér Anna 4.m
- II. Szigethy Levente 7.m
- III. Szakács Ildikó Lilla 3.m
- Ezüst fokozat: Ostorics Borbála 2. a
- Bronz fokozat: Lusták Maja 5.m
                          Márkus Evelin 6.m
Felkészítők: Zakarné Szarka Zsuzsa és Géczyné Miklóssy Katalin
 
 
Országos Ábrahám Örzse angol nyelvi emlékversenyen 4. helyezést ért el Veisz Lilla 12.a
Felkészítő: Sajó Melinda

 

2010 / 2011

 

Arany János Református Általános Iskola Országos Levelezős Tanulmányi Versenyén
Református Középiskolák Országos Versenye
- III. helyezést ért el: Szakács Ildikó Lilla 2. évf
                 Felkészítő: Hafner Erika
- III. helyezést ért el: Kegyes-Brassai Eszter Kinga 3. évf
                Felkészítő: Kondor Mónika
- III. helyezést ért el: Nagy Bálint 6. évf
                Felkészítő: Sajó Melinda
-bibliaismeret /Miskolc/: Németh Kata /11.a/  Ambrus Máté /11.a/ Revjakin András /11.a/ 4. helyezés
                    Felkészítő: Csoportné Fekésházy Márta
-angol fordítói verseny /Sárospatak/ Németh Zoltán /9.a/ 3. helyezés
                                                     Nagy Petra / 11.a/ 4. helyezés
                    Felkészítő: Madarász levente
-labdarúgás /Mezőtúr/ 9. helyezés 
                    Felkészítő: Tóth József
 

Az Újpesti Evangélikus Egyházközösség és Újpest Önkormányzata

szavalóversenyt hirdetett  2011. május 5-ére „Európai költők istenes versei” címmel.

 

Iskolánk diákja, Nagy Bálint 6. osztályos tanuló a versenyen I. helyezést ért el.


Kerületi játékos angol verseny / emelt szinten/

5. évf.III. helyezés: Deczky Beatrix
                                Varga Izsák
                                Juhász Luca
Felkészítő pedagógus: Szőke Tiborné

 

6. évf. III. helyezés:Mikolai Brigitta
                               Salis Julien Priscilla
                               Tamás Áron
Felkészítő pedagógus: Sajó Melinda

 

Március 11-én rendezték meg a Julianna Református Általános Iskolába a Béres Ferenc Országos Éneklő versenyt, ahol szép eredményekkel szerepeltek tanulóink.
                               I. helyezett 3. korcsoportban Talabér Anna 3.m
                               II. helyezett 1. korcsoportban Ostovics Borbála 1.a
                               Ezüst minősítést kapott Takács Ildikó Csilla 2.m
A csoportos kategóriában arany minősítést ért el Bartók Zsófia, Hoffer Júlia katalin, Keppes-Porassai Eszter Kinga 3.m
- felkészítő és kisérő pedagógus: Zakarné Szarka Zsuzsanna
 
 
Hevesy György országos kémia verseny kerületi fordulóján V. heleyezést ért el Kárpáti Viktória 8.t
- felkészítő pedagógus: Mészáros-Vásárhelyi Katalin

 

Hermann Ottó Országos Versenyen biológiából IX. helyezést ért el Kárpáti Viktória 8.t
-felkészítő pedagógus: Vitályos Áron
                                                                   XII. helyezést ért el Kocsis Enikő 8.az
- felkészítőpedagógus: Sáfrán Józsefné

A kerületi vers és prózamondó versenyen I. helyezést ért el Kovács Balázs 2.m

- felkészítő pedagógus: Vas Orsolya

                                                                   VI. helyezést ért el Lusták Maja 4.m

- felkészítő pedagógus: Szabó-Bíró Zsuzsanna

                                                                   VI. helyezést ért el Stefanovics boglárka 3.a

- felkészítő pedagógus: Braun-Papp Kata

                                                                   VI. helyezést ért el Sike Anna 3.m

- felkészítő pedagógus: Takács Judit

 

A kerületi Kaán Károly természettudományi versenyen VII. helyezést ért el Boross Eszter 5.a

- felkészítő pedagógus: Sáfrán Edit

 

A kerületi helyesírási versenyen III. helyezést ért el Nagy Bálint 6.a
- felkészítő pedagógus: Molnár Gabriella


A kerületi rajzversenyen III. helyezést ért el Soltész Zsófia 5. m

- felkészítő pedagógus: Bácsik Erika 

 

Az 5-6. osztályosok kerületi angol versenyén

csoportjában III. helyezett Boros Eszter 5.a

                    VI. helyezett Kocsis Henriett 5.a

-felkészítő pedagógus: Heidler Istvánné

                    IV. helyezett Nagy Bálint 6.a

-felkészítő pedagógus: Sajó Melinda

                    VI. helyezett Simon Fanni 6.m

-felkészítő pedagógus: Fülöpné Szabó Annamária

Teleki Pál földrajz verseny: 13. helyezést ért el Antal Bence 7.a

-felkészítő pedagógus: Bácsik Erika

 

Az újpesti Széchenyi-versenyen VII. helyezést ért el csapatban:

Kocsis Enikő 8. a-z,
Szabó Beáta 8. a-z,
Trencsényi Zsaklin 8. a-z.

A Széchenyi István emlékére megrendezett kerületi levelezős versenyen négy csapattal vettünk részt.

A háromfordulós vetélkedő eredményhirdetését a Nemzeti Múzeum Széchényi Ferencről, az alapítóról elnevezett termében tartották.

A legeredményesebb „Széchenyi szerelmei" csapat tagjai jutalomként megtekintették
a Széchenyi-kiállítást is.

 

 

December 4-én szombaton rendezték meg a HAKME népdaléneklési verseny budapesti fordulóját,melyen I. helyezett lett: Altasch Kíra 2.m és Talabér 

                 III. helyezett lett: Vallejos Hanga 3.m

-felkészítő:Talabér Emese

 

Angol nyelvből a kerületi fordítási versenyen IV. helyezést ért el Kocsis Enikő (8.az)
                                                                 VI. helyezést ért el Németh Kata (11.a)
-felkészítők:Szőke Tiborné
                  Fülöpné Szabó Annamária

 

2010. nov. 27-én a békési Polgár Lajos emlékversenyen, természet- és környezetvédelmi szekcióban IV. helyezést ért el:
Jámbor Máté (10.a) és IX. helyezést ért el Uitz Viktória (11.b)

-felkészítő: Vitályos Áron

 

2010. nov. 18-án megrendezett az " Ésszel AIDS nélkül" kerületi vetélkedőn a gimnázium csapata III. helyezést ért el. Tanulók: Németh Zoltán, Hubai Alex és Győrödi Dániel.

-felkészítők: dr Lipovszky Györgyné

                        Oravecz Dorottya

 

2010. okt. 29-én Debrecenben a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola Gyakorló Általános Iskolája komplex tanulmányi és bibliaismereti versenyt rendezett. Matematikából a 2. osztályosok Sebők Lili és Sike András a 3. helyezést érték el.

-felkészítők: Hercegné körmendi Ildikó

                    Hafner Erika

 

 

 

Ábrahám Örzse országos angol emlékverseny

 

V. helyezés: Weisz Lilla 11.a osztályos tanuló

- felkészítők: Sajó Melinda

                    Fülöpné Szabó Annamária

 

 

Németh Zoltán, iskolánk 8.t osztályos tanulója elnyerte az Újpest Kiváló Diáksportolója díjat. Gratulálunk!

 

 

Alapozó tagozat versenyeredmények 2009/2010

 

 

Kerületi versenyek:

 

Énekeljünk együtt  alsós énekverseny

I. helyezés Kiss Bianka 3.m oszt.

II. helyezés Márkus Adrián 4.m oszt.

Felkészítő pedagógus: Szőllőssy Krisztina

Vers-és prózamondó

I. helyezés: Nagy Bálint   5.a  Felk.:Molnár Gabriella

I. helyezés:  Salis Julian 5.a

Felk.:Békésy Gizellahelyezés: Jóvér Jázmin  1.m Felk.: Hafner Erika

Angol verseny

I. helyezés: Mikolai Brigitta, Nagy bálint, Salis Julian  5.a

Felk.: Sajó Melinda

I. helyezés: Kővári Bianka, Götz Ádám, Kelemen Roland 6.a

Felk.: Heidler Istvánné

Képzőművészeti verseny

I. helyezés:  Papp Fruzsina 4.a

Felk.: Papp Katalin

I. helyezés: Simon Fanni 5.m

Felk.: Bácsik Erika

Olvasni jó Király Könyvtár által szervezett verseny

I. helyezés:  Bükszegi Bíborka 3.a

Felk.: Novák Hajnalka

 

 

Budapesti versenyek:

 

 

HAKME népdaléneklési verseny:

     I. helyezés: Talabér Anna 2.m oszt.

Felkészítő  pedagógus:  Szőllőssy Krisztina

 

Vers-és prózamondó

   II:      helyezés: Nagy Bálint  5.a Felk.: Molnár Gabriella

 

Országos versenyek

 

Debrecen, komplex tanulmányi, műveltségi és bibliaismereti verseny:

 

I. helyezés   rajz tantárgyból Horváth Katalin 4.m oszt.

Felkészítő pedagógus: Némediné Vajnai Márta

V.helyezés környezetismeretből  Iffy Attila  2.m

                                                     Ostorics Miklós Lázár  2.a

Felkészítő pedagógusok:  Kőszegi Zsoltné, Országné Fehér Ildikó

 

 

Szentes, Wass Albert vers-és prózamondó verseny

 

I.helyezés: Nagy Bálint 5.a oszt

 Felkészítő pedagógus: Molnár Gabriella

I.helyezés: Taska Zsófia 3.m oszt.

 Felkészítő pedagógus : Szabó-Bíró Zsuzsanna

 

Béres Ferenc Országos Éneklő verseny

Ezüst fokozat: Szakács Lilla 1.m

                        Mátyás Dominika 3.m

Bronz fokozat: Soltész Tünde 2.a

                         Soltész Zsófia 4.m

Felkészítő pedagógus: Zakarné Szarka Zsuzsa

 

Nagykőrös  Református Általános Iskolák Országos Levelezős Versenye

 

III. helyezés   angol nyelvből : Salis Julien 5.a oszt.

Felkészítő pedagógus: Sajó Melinda

III. helyezés:illusztrációból: Horváth Katalin 4.m oszt.

Felkészítő pedagógus: Némediné Vajnai Márta

 

Szombathely     Csillagjárás Gyermek és Ifjúsági Írók Antológiája

 

Vers kategória: II. helyezés: Huszár Judit 4.a oszt.  Barátnő c. verséért

                         III. helyezés: Pap Kitti 4.a  oszt.      Évszakok c. verséért

                                               Kollár Enikő 4.a oszt.

                                               Huszár Judit  4.a oszt.  Álmomban c. közös   

                                                                                            versükért

 


 

Fejlesztő tagozat és gimnázium versenyeredmények 2009/2010

 

Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének zsűrije a Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium kórusát ARANY MINŐSÍTÉSSEL  jutalmazta az újpesti Éneklő Ifjúság Hangversenyen, 2010 április 20-án bemutatott műsoráért. Vezényelt Géczyné Miklóssy Katalin.

 

 

oklevel2

 

 

 

Debrecen Országos Református Iskolák Tanulmányi Versenye, 2009. október 22.

 

 

Országos Református Iskolák Tanulmányi Versenyén vett részt 14 diákunk Debrecenben a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Gyakorló iskolájában, 2009. október 22-én. Nagy és komoly megmérettetés volt ez a verseny diákjainknak. Nagy öröm számunkra, hogy két kiemelkedő, és sok jó eredmény született.

 

 

Wass Albert vers-, próza és mesemondó verseny, Szentes, 2009. november 6.

 

 

Iskolánk két tanulója vett részt Szentesen a Wass Albert tiszteletére rendezett versenyre.

Számunkra nagy tiszteltetés volt részt venni ezen az emlékversenyen. Nagy öröm, hogy minkét tanulónk szép eredményt ért el.

Alsó tagozat: Taska Zsófia 3.m. III. helyezés

Felső tagozat: Nagy Bálint  5.m  I. helyezés.

Nagy Bálint, szereplőként meghívást kapott a Wass Albert emlékműsorba, 2009. november l3-ára.

 

 

Vers- és prózamondó verseny a Pécsi Református Kollégium Gimnáziumában, 2009. november 6-7.

 

Református írók, költők a magyar irodalomban címmel került sor november 6-7-én a vers- és prózamondó versenyre, melyen iskolánkat két 12. osztályos tanuló képviselte: Szatmári Angéla és Bálint Virág. Büszkék vagyunk rájuk, hiszen Virág prózában, Angéla pedig vers és próza kategóriában ért el első helyezést.

 

 

 


 

Házi versenyek eredménye 2009-2010

Matematika

5. osztály    

1. Altasch Vivien 5.m (94%)

2. Varju Bálint 5.m (81%)

3. Tarsoly Gergő 5.m (75%)

6. osztály    

1. Kelemen Roland (53%)

2. Ács Regina

3. Kővár Bianka és Szabó Dorina

7. osztály

1. Kárpáti Viktória 7.t (91,9%)

2. Varju Luca 7.t (89,2%)

3. Kocsis Enikő 7.az (77,5%)

8. osztály  

1. Németh Zoltán 8.t (73,7%)

2. Oravecz Patrik 8.a (55,3%)

3. Horváth Henriett 8.t (44,7%)

Angol

5. osztály 

1. Nagy Bálint 5.a

2. Horváth Arvid 5.m

3. Aktas Fatih 5.m

6. osztály

1. Kővár Bianka

2. Kelemen Roland

3. Stefanidesz Alexandra

7. oszály  

1. Kocsis Enikő 7.az

2. Bellai Regina 7.az

3. Trencsényi Zsaklin 7.az

8. osztály   

1. Szántó Georgina 8.a

2. Horváth Henriett 8.t

3. Pásztor Noémi 8.a

 

Gimnázium

Alapfok 

1.Gyimesi Márta  9.a

2. Virág Brigitta   9.a

3. Abdul Hasszán Rita 9.a

Középfok 

1.Veisz Lilla 10.a

2. Halász Tamás 12.a

3. Soós Tamás 12.a

Felsőfok  

1.Ördög Beatrix Pálma 12.a

2.Vass Anita   12.a

3.Horváth Róbert 12.a

Német

10.osztály 

1. Schneider Regina 10.a

2. Veisz Lilla 10.a

3. Zászlós Mariann 10.a

Rajz

7.osztály

1. Nguyenh Thai Tach Tao „Timi” 7.az

8. osztály

1. Vörös Krisztián 8.a

10. osztály

1. Zászlós Mariann 10.a

11. osztály: 1. Bárdos Márton és Belán Eszter

Könyvtárhasználati verseny

5. osztály

1. Simon Fanni

2. Varju Bálint, Altsach Vivien, Nagy Bálint

Helyesírási verseny:

5. évfolyam   

1.   Nagy Bálint 5.a

2.   Salis Julien Priscilla 5.a

3.     Altsach Vivien 5.m

6. évfolyam

1.Szabó Domonkos

2. Viktor Tímea

3. Kővári Bianka, Szabó Dorina

7. évfolyam

1. Kocsis Enikő 7. az

2. Nagy Krisztina 7. az

3.Varju Luca 7.t

8. évfolyam

1.Ungi Tünde 8.a

2.Németh Zoltán 8.t és Szántó Georgina 8.a

3.Akerl Klaudia 8.a

Komplex természettudományi

8. évfolyam: 

1. Horváth Henriett 8.t

2. Németh Zoltán 8.t

3. Győrödi Dániel 8.t

7. évfolyam

1. Kárpáti Viktória 7. t

2. Kocsis Enikő 7. az

 

 

 
 
 
Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium